Biografia

MoMi-Ko – pod tą nazwą tworzę ja – Monika Misiak-Kołsut – absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Tytuł Projektanta Ubioru otrzymałam w 2012 roku, a moja awangardowa kolekcja dyplomowa „Besarabia” została wyróżniona wieloma nagrodami. Na przestrzeni ostatnich lat, stworzyłam wiele kolekcji oraz wzięłam udział w konkursach i pokazach, między innymi Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Łodzi, gdzie na scenie Off Out of Schedule, zaprezentowałam kolekcje na sezon SS14, AW14/15 oraz SS16.

Tworzę dwie równoległe kolekcje, linia White Label – do noszenia na co dzień, oraz awangardowe, dla klientek ceniących oryginalność  i niebanalność form, jednak granica między nimi często się zaciera. W każdej z kolekcji znaleźć można ubrania uszyte z tkanin z moimi nadrukami. Pracuję głównie z naturalnymi tkaninami, łącząc gramatury, wzory czy różną strukturę. Dla mnie tak samo ważny wydaje się być sam proces projektowania jak i efekt końcowy, a moje kolekcje często określane są jako moda konceptualna.

Cały proces produkcyjny odbywa się lokalnie. Projekty powstają w limitowanych ilościach w małej pracowni w Warszawie.

Na przestrzeni ostatnich lat, miałam  niesamowitą przyjemność zaprojektowania kolekcji łóżek tapicerowanych przy współpracy z firmą Hilding Anders. Ponadto pracuję również jako „ghost designer” dla innych marek.

Kolekcja dyplomowa